Resultater 2016

Musikalske framføringer

Janitsjar

Divisjon Plass Poeng Korps
1 1  95  Tu skulekorps
1 2  93  Våland skolekorps
1 3  91  Madlamark skolekorps
1 4  90  Stangeland skolekorps
2 1  95 Nylund skolekorps
2 2  93 Skolekorpset Sola
2 3  91 Kvaleberg og Vaulen skolekorps
2 4  89 Eiganes skolekorps
3 1  91 Nærbø skulekorps
3 2  90 Sandved skolekorps
4 1  94 Ganddal og Sandnes skolekorps
4 2  92 Kvernevik skolekorps
4 3  91 Varhaug skulekorps

Brassband

Divisjon Plass Poeng Korps
1 1  96 Jåtten
1 2  95 Tasta
2 1  95  Sevland skulekorps
2 2  94  Auglend og Tjensvoll skolekorps
2 3  92  Oltedal brass band
2 4  91 Tananger skolekorps
3 1  97  Sunde skolekorps
3 2  95 Randaberg skolemusikkorps
3 3  92  Hafrsfjord skolekorps
3 4  91  Buøy og Storhaug skolekorps
3 5  89 Vardenes skolekorps
3 5  89 Etne skulekorps
3 7  88 Åkra skolekorps
4 1  98 Vibå bondebrass
4 2  95 Kampen skolekorps
4 3  93 Skeie og Roaldsøy skolekorps
4 4  92 Sokndal skolekorps
4 5  89 Avaldsnes skolekorps
4 6  88  Vigrestad skulekorps

Sceneopptreden

Liten sal

Poeng Korps
99 Hafrsfjord skolekorps
86 Varhaug skulekorps
85 Sunde skolekorps
81 Vibå bondebrass
77 Vigrestad skulekorps
72 Sokndal skolekorps
70 Randaberg skolmusikkorps
68 Skeie og Roaldsøy skolekorps
66 Vardenes skolekorps
64 Buøy og Storhaug skolekorps
60 Avaldsnes skolekorps
58 Kvernevik skolekorps
54 Åkra skolekorps
54 Etne skulekorps
52 Ganddal og Sandnes skolekorps
52 Kampen skolekorps

Stor sal

Poeng Korps
144 Tasta skolekorps
127 Eiganes skolekorps
115 Tu skulekorps
112 Våland skolekorps
112 Kvaleberg og Vaulen skolekorps
105 Jåtten skolekorps
101 Auglend og Tjensvoll skolekorps
98 Madlamark skolekorps
97 Nylund skolekorps
95 Tananger skolekorps
94 Sandved skolekorps
91 Skolekorpset Sola
73 Stangeland skolekorps
52 Sevland skolekorps
51 Nærbø skulekorps
44 Oltedal brass band

Solistpriser

1. divisjon janitsjar: Johanne Skogland Nornes, altsaksofon (Madlamark skolekorps)
1. divisjon brass: Aurora Barstad Andresen, kornett og Sjur Amundrud, euphonium (Tasta skolekorps)
2. divisjon janitsjar: Ragne Schøyen, fløyte (Eiganes skolekorps)
2. divisjon brass: Andrine Hetlelid Kastmann, althorn (Tananger skolekorps)
3. divisjon janitsjar: Jonas Dale, baryton (Sandved skolekorps)
3. divisjon brass: slagverkgruppa i Sunde skolekorps
4. divisjon janitsjar: ingen solistpris
4. divisjon brass: Thea Strømland, trombone (Vibå bondebrass)

Reklamer